تبلیغات
هومیوپاتی دکتر محمدپور - اطلاعاتی که یک بیمار باید به پزشک خود بدهد.
هومیوپاتی دکتر محمدپور
hoseinalimohammadpour@yahoo.com

عــکــس

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • تعداد کل پست ها :
هومیوپاتی دکتر محمدپور

اصفهان فلکه احمد آباد ابتدای خیابان جی پشت رستوران گلستان 2293024-2298265*0311

اطلاعاتی که یک بیمار باید به پزشک خود بدهد.

 

اطلاعاتی که یک بیمار باید به پزشک خود بدهد.
اطلاعاتی که یک بیمار به پزشک هومیوپات خود می دهد دامنه گسترده ای دارد که شامل خصوصیات خلقی، روحی، شخصیتی و جنسی و همچنین علائم و مشخصات بیماری جسمی خود می باشد که این علائم به تفسیردر زیر بررسی می کنیم که به طور کلی ناحیه سر وتنه و دست و پاها و عضلات و اسکلت بدن و گوارش و غیره است.
علائم مربوط به ناحیه سر اعم از پوست سر و صورت و اسکلت سرو صورت (جمجمه) وموهای سروصورت وابروها ومژه ها و...
چشم وگوش و حلق و بینی و دهان سینوسهای پیشانی و صورت می باشد.
بیماریهای ناحیه سراعم از انواع سردردها، سرگیجه، مشکلات مو که شامل ریزش عمومی یا ناحیه ای موها میباشد. ریزش عمومی موها یعنی جای مشخصی نمی توان برای ریزش موعنوان کرد. ریزش ناحیه ای که مثلاً فرق سر، جلوسر ویا به صورت آلوپسی می باشد یعنی ریزش دایره ای مثلاً اندازه ی یک سکه در نواحی مختلف سرو ریش و با ابرو و مژه ها که کاملاً واضح است و ریزش ناگهانی و مشخص دارد، ریزش منطقه ای وسیع در سر و یا ریزشی که در اثر اختلالات هورمونی می باشد که در ناحیه جلو سر میباشد.
اختلالات هورمونی که باعث رویش موهای زائد در صورت (پشت لب، ریش و بناگوش و گردن) در زنان می شود.
بیماری های پوست سر و صورت اعم از پسوریازیس سر و صورت یعنی خشکی و خشنی و پوسته ریزی همراه با ترک پوست سر و صورت و یا خارش با سوزش نواحی از سر و صورت که پوست از حالت طبیعی خارج شده باشد، ورم و پف صورت بثورات پوستی و ترشحات آن، تغییر رنگ صورت به طور کلی مثلاً سبز یا زرد (رنگ پریده) بی رنگ شدن و یا قرمزی غیر طبیعی، عرق کردن و چربی ویا خشکی غیر طبیعی سر و صورت.
جوشهای سر و صورت، انواع جوشهای ریز و درشت چرکی زیر پوستی، یا جوش سفید، آیا خارش دارد و یا ندارد سوزش دارد یا ندارد لکه های پوست صورت، کک مک های صورت که با نور آفتاب و یا قرص ضدبارداری و یا در دوران حاملگی ظاهر می شوند و یا با اختلالات هورمونی بروز می کنند.
شوره ی غیر طبیعی و یا چربی غیر طبیعی موهای سر، دو شاخه شدن و خشکی موها، شلی موها و مات و جلا نداشتن و خشکی موها، سفید شدن زودرس موها.
لک های سفید و بی رنگ پوست سر و صورت و بدن در بیماری ویتیلیگو (پیسی) سفید شدن به طور کامل کل موهای بدن و یا ریزش کلی و تمام موهای بدن.
داغی وسوزش فرق سر انواع سر دردهای میگرن و عصبی باید دقیق و ریز عنوان شود (مثلاً سر درد درناحیه جلو سر، پیشانی، چشم ها) صورت، فرق سر، پشت سر، طرفین سر (گیج گاهی یا شقیقه ها) و یا از ناحیه گردن بالا می آید و به کجا کشیده می شود.
گاهی سمت چپ است و گاهی سمت راست و یا همیشه سمت چپ یا راست است، نوع سر درد چگونه است مثلاً سردرد سوزشی است و احساس سوزش در جمجمه، پوست یا مغز سر است، یا سردرد چکشی است مثل موقعی که به طور مرتب ضربه به سر وارد می آید و یا سردرد انفجاری است انگار سر می خواهد بترکد، سردرد به کجا کشیده می شود و یا از کجا شروع شده به سر می آید آیا از گردن شروع شده و یا از دست و کتفها شروع شده، از چپ به راست یا بالعکس، آیا به چشم ها تیر می کشد، به خود چشم یا پشت چشم ها، علاوم همراه سردرد خیلی مهم اند، که عبارتند از حالت تهوع، استفراغ، داغی و یا سردی و یخی سر، برق در چشم، قرمزی چشم ها، چه چیزهایی سردرد را بهتر و یا بدتر می کنند مثل گرما، سرما، فشار، بستن، هوای آزاد، فضای بسته، آفتاب، ماشین، حرکت، استراحت، تاریکی، صدا، شلوغی و غیره.
سردرد در بیداری است و یا حین خواب هم ایجاد می شود، آیا صبح ها با سردرد بیدار می شود. آیا با خوابیدن سردرد بهتر می شود. سردرد از لحاظ زمانی چقدر طول می کشد. سابقه سردرد به چند سال پیش بر می گردد، آیا سابقه فامیلی دارد؟
ارتباط سردرد با عادات ماهیانه در خانم ها، آیا قبل از پریود است، حین پریود و یا بعد از پریود میباشد، ویا ربطی با پریودهای ماهانه ندارد. احساس منگی و سنگینی در سر و گردن، خواب رفتن و یا بی حسی سر و صورت.
علائم چشمی: مانند دور بینی، تاری دید، حرکت اجسام شناور جلوی چشم، تاری و یا مات شدن میدان بینایی، کوری در سمت چپ یا راست، بالا و یا پایین میدان بینایی، کور رنگی، نزدیک بینی، دوربینی، آستیگماتیسم، آب مروارید، آب سیاه، ناخنک چشم، قرمزی، خارش و سوزش چشمها، عفونت و یا قی کردن چشم، تنبلی چشم ها، چسبندگی پلک ها، گل مژه (پلک بالا، پایین، گوشه داخلی و یا خارجی)، افتادگی پلک ها.
خونریزی چشم ها (شبکیه)، التهابات چشمی، ورم پلک بالا یا پایین و زمان آن مثلاً ورم زیر چشم یا پلک بالا صبح ها موقع بیدار شدن از خواب، اشک ریزش خودبخودی، چپ لوچی چشم ها و یا بالا رفتن چشم ها، احساس شن و یا خورده شیشه در زیر پلک ها، دردهای چشمی (تیر کشنده، فشاری، سوزشی و... ) در خود چشم یا پشت چشم، وضوح تصویر دید، تاری دید مخصوصاً در افراد (MS)، بیرون زدگی چشم ها از حدقه مثلاً در پرکاری تیروئید، پوسته ریزی مژه ها، حساس نور و جرقه در چشم ها، توهم های بینائی.
علائم بینی و سینوسها: مانند کیپ شدن بینی و خورخور کردن، آلرژی های فصلی مانند عطسه های مکرر و پشت سر هم مخصوصاً صبح ها، آبریزش بینی، ترشحات بینی و پشت حلقی، خارش و سوزش بینی (داخل یا روی بینی)، حساسیت به بوها، پولیپ بینی، تب خال بینی (داخل یا خارج بینی) سابقه سینوزیت، ارتباط سینوزیت با سردرد و باد سرد، سینوزیت پیشانی و یا گونه های (سینوس فک فوقانی)
علائم گوش: کاهش شنوایی، حساسیت زیاد به سر و صدا، کیپ شدن گوشها، احساس صدا در گوش، نوع صدای گوش (صدای سوت، صدای باد، صدای آب، صدای همهمه و شلوغی و... ) همراهی صدا در سر و گوش، پسوریازیس گوش، پوسته ریزی داخل و یا خارج (پشت گوش)، خارج گوش، ترشحات گوش و رنگ و بوی آن، عفونت گوش، سوراخی و پارگی پرده ی گوش، کری (مادرزادی، اکتسابی)
ترشحات گوش چه موقع است آیا بعد از حمام یا شنا کردن است، رنگ و نوع ترشحات (سفید، زرد، قهوه ای تیره و یا آجری)
ترشحات آبکی است و یا سفت و تکه تکه است، توهم های شنوایی
دهان: شامل دندانها، زبان، لوزه ها، لثه، لب ها، کام می باشد.
بیماری های دندانی شامل: رنگ دندان، شلی دندانها، بیماری لثه، عفونت لثه، خونریزی با کوچکترین فشار به لثه، پوسیدگی زودرس دندان، دندانهای نابجا، دیر بیرون آمدن دندان در بچه ها، نرمی دندان
زبان: زبان باردار، تغییر رنگ زبان، آفت زبان، خطوط سفید روی زبان به شکل نقشه، زخمهای روی زبان یا کنار زبان، گاز گرفتن مکرر زبان، سنگینی و یا لکنت زبان، خشکی زبان و یا مانند چوب شدن زبان، چسبندگی زبان به کام، بزاق کم، بزاق چسبنده، بزاق زیاد که آبریزش از دهان در روز و یا حین خواب ایجاد کند، لرزش زبان حین صحبت، طعم تلخ ویا فلزی و... دهان و زبان، قدرت حس چشائی زبان، صافی و یا شکاف دار بودن سطح زبان، براقی زبان و...
لوزه ها: بزرگی لوزه ها که موجب مشکل تنفس می شود، قرمزی لوزه ها و آبی یا سیانوزه شدن لوزه ها و محفظه دهان، دانه های سفید و عفونی روز لوزه ها، گوده های ریز روی لوزه که باعث قرار گرفتن غذا درون آن و بوی بد دهان و گاهی با عفونت لوزه ها اشتباه گرفته می شود. چنانچه عمل لوزه انجام داده اید به پزشک هومیوپات اطلاع دهید.
لثه: رنگ لثه صورتی، قرمز، بنفش، سیانوزه یا رنگدانه ها قهوه ای، سیاه، آبی روی لثه ها، خونریزی خود به خود و با کوچکترین تماس لثه، عفونت لوزه ها، آبسه لثه ها، بوی بد دهان، پائین آمدن لثه و جدا شدن لثه از ریشه دندانها، پیوره، آفت لثه، انواع زخمهای لثه و کام.
آفت و تب خال لبها، خشکی لبها، ترک لب بالا و پائین، تغییر رنگ لب ها و بی رنگ و یا تیره شدن لبها
حنجره: تغییر صدا، گرفتگی صدا، کلفتی صدا، نازکی صدا، صدای تو دماغی، از دست دادن صدا که فقط فرد به صورت پچ پچ صحبت می کند.
ناتوانی در صحبت ناشی از حنجره یا زبان، هرگونه آسیب به حنجره، گرفتگی صدا و زمان آن مثلاً صبح است یا عصر، گرفتگی صدا با ادامه صدای بلند ایجاد شده باشد، گرفتگی صدا ناشی از اسید معده و ترش کردن، گرفتگی صدا ناشی از خشکی دهان، گرفتگی صدا ناشی از بغض و احساس گرفتگی گلو و یا احساس یک فشار در گلو و یا احساس یک توده در گلو که یا ثابت است و یا بالاخره و پائین می رود، گرفتگی صدا ناشی از کیپ شدن بینی و یا پولیپ بینی، گرفتگی صدا ناشی از بزرگی لوزه ها مخصوصاً لوزه سوم، خورخور کردن ناشی از لوزه سوم و یا کیپ شدن بینی حین خواب که باعث خورخور می شود.
معده و مری: سوزش معده، درد فشارنده معده، احساس داغی معده، آیا دردهای معده با گرسنگی است یا حین غذا خوردن و یا بلافاصله بعد از غذا و یا یکی دو ساعت بعد از غذا است.
ترش کردن، برگشت غذا و یا برگشت مایع تلخ و ترش به داخل دهان، درد سوزشی از درون معده تا گلو بالا می آید، آروغ زدن زیاد، خونریزی معده به صورت استفراغ خونی و یا مدفوع قیر مانند، سیاه و چسبنده است.
سنگینی معده بعد از غذا، اشتهای زیاد و یا کم، زود سیر شدن، واکنش معده در مقابل غذای جامد و یا مایع، غذای ترش، غذای سرد یا گرم، نفخ معده یا شکم بر اثر خالی بودن شکم و یا بعد از غذا خوردن؛ مخصوصاً با سبزیجات و حبوبات، احساس فشار معده، روی شکم و سینه که موجب سختی تنفس می گردد.
تهوع و استفراغ ناشی از غذا، حرکت، سردرد، مسمومیت های غذایی، سرگیجه، افت فشار و...
انسداد شکمی: مشکلات روده ای که به صورت نفخ شکم، یبوست، اسهال،دفع موکوس، بواسیر و فیشر و فیسچول مقعد، استفراغ های صفراوی ناشی از انسدادهای صفراوی، سنگهای صفراوی، دردهای کولیکی در ناحیه کبد وطحال، آپاندیس، پهلوها، ناحیه ی کلیه، تخمدان در خانمها، ناحیه فتق ناف و یا کنار ران.
نوع دردهای شکمی که عبارتند از دردهای فشاری، سوزنی، کششی، پیچشی، تیرکشنده و اسپاسمودیک.
بیماری کولیت روده ای، خونریزیها و ترشحات موکوسی روده ای، انسداد روده ای، تو رفتن روده ها به داخل هم مخصوصاً در بچه ها و ایجاد دردهای وحشتناک، بیرون زدن روده از مخرج، پیچ خوردن روده ها، صداهای شکمی ناشی از انسداد و یا نفخ شکم، دفع غیر طبیعی و زیاد گاز از شکم، نوع دل درد و زمان آن مهم است، دل دردهای شبانه که فرد را بیدار می کند، دل درد صبح ها که فرد با درد بیدار می شود. دل درد بعد از غذا و ناشی از غذا خوردن، ناحیه دل درد هم مهم است که بالا، وسط، سمت راست و چپ یا دور ناف و یا در زیر دل باشد دل درد به کجا کشیده می شود مثلاً به کنار ران وپاها می کشد و یا به پشت تیر می کشد و یا به پایین و دستگاه ژنیتال (تناسلی) تیر می کشد. مثلاً به بیضه ها تیر می کشد.