تبلیغات
هومیوپاتی دکتر محمدپور - پرهیزهای غذائی و رژیم های دارویی و نحوۀ قطع داروهای شیمایی
هومیوپاتی دکتر محمدپور
hoseinalimohammadpour@yahoo.com

عــکــس

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • تعداد کل پست ها :
هومیوپاتی دکتر محمدپور

اصفهان فلکه احمد آباد ابتدای خیابان جی پشت رستوران گلستان 2293024-2298265*0311

پرهیزهای غذائی و رژیم های دارویی و نحوۀ قطع داروهای شیمایی

پرهیزهای غذائی و رژیم های دارویی و نحوۀ قطع داروهای شیمایی

فردی که تحت درمان هومیوپاتی می باشد بایستی از خوردن داروهای شیمیایی و یا گیاهی و جوشاندنیهای گیاهی مانند جوشانیدنیهای سرما خوردگی، گل گاوزبان، خاکشیر، گل بابونه، سمبل تیپ پرسیاوشان و عرقیات گیاهی پرهیز کند مگر در مواقع ضروری، حال چنانچه فردی سالیان دراز داروی شیمیایی مصرف می کرده یک دفعه نمی توان دارو را قطع کرد مثلا شخصی که پسوریازیس دارد و یا مشکل اعصاب و روان و روماتیسم مفصلی دارد و یا مشکل گوارشی و ... در این موارد طی درمان هومیوپاتی کم کم داروهای شیمیایی با تناسب بهبودی فرد زیر نظر پزشک هومیوپات کم کرده و به تدریج طی 3 الی 6 ماه و گاهی بیشتر دارو قطع میگردد. و گاهی نمی توانیم داروی مصرفی بیمار را قطع کنیم مثل مریضی که فشار خون و یا قند خون داردوداروهای ضدصرع وروماتیسم واسم مصرف میکند.این داروهارابایددرطولانی مدت وبمرورکاهش داد.

داروهای گیاهی و شیمایی اثر داروهای هومیوپاتی را تضعیف می سازند زیرا داروهای هومیوپاتی خیلی رقیق و حساس می باشند و مقدار مصرف آن هم خیلی کم می باشد. ولی داروی هومیوپاتی هیچ تداخلی با داروهای شیمیایی نداشته و اثرات آنها را خنثی نمی کند.

در موارد سرماخوردگی و دردهای جزئی توصیه می شود که داروهای شیمیایی و گیاهی مصرف نشود ولی چنانچه سرماخوردگی شدید بود و فرد دچار عفونت گلو یا سینه و گوش و ... گردید واین عفونت محرز باشد می توان به مصرف آنتی بیوتیک بسنده کرد. و یا در صورت دردهای شدید مفصلی یا سردرد به حداقل مصرف مسکن که درد را قابل تحمل سازد اکتفاء نمود. و گاهی بخاطر سرفه و... یک سری جوشانیده گیاهی مصرف کند.

 در مواردی که اختلالات قاعدگی مانند خونریزی زیاد و یا عقب افتادن یا جلو افتادن پریود بود فقط بایستی با پزشک هومیوپات تماس گرفت و از مصرف داروهای هورمونی اجتناب کرد. بطور کلی در صورت لزوم مصرف داروهای شمیایی با پزشک هومیوپات مشورت نمائید.

  از مصرف سیر، موسیر، نعناع، پونه، قهوه، نسکافه، کافور و درجات پائین تر ادویه جات تند و بودار و معطر و عطر در طول درمان هومیوپاتی خوداری کنید.

غذاهایی که حاوی سیر و موسیر و نعناع و پونه می باشند مانند ترشیجاتی که حاوی سیر می باشند. ماست موسیر و کالباس آدامس نعناع دار و یا دارچین دار، شربتهایی که از عرقیات گیاهی درست شده باشد مصرف نکنید. از خمیر دندانهای که در صد نعنای کمتری دارند استفاده کنید.

در صورتی که از مواد مخدر استفاده می کنید بایستی به پزشک هومیوپات اصلاع دهید. زیرا مسیر درمان و نحوۀ درمان با حالات عادی متفاوت است.بیمارانی که مشکل نازایی دارند بایستی داروهایی که مصرف کرده اند و اعمال جراحی انجام داده اند عنوان کرده و کلیه آزمایشات پاراکلینیکی که انجام داده اند همراه داشته باشند.

غذاهای بسته بندی شده و کلیه غذاهایی که مواد نگه دارنده دارند و یا تاریخ مصرف طولانی دارند کمتر مصرف کنید. Fast food(فست فود) ها و ساندویچ و نوشابه کمتر مصرف کنید و یا مصرف نکنید، غذاهای گیاهی بیشتر مصرف کنید.