تبلیغات
هومیوپاتی دکتر محمدپور - مقدمه بر پزشکی هومیوپاتی
هومیوپاتی دکتر محمدپور
hoseinalimohammadpour@yahoo.com

عــکــس

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • تعداد کل پست ها :
هومیوپاتی دکتر محمدپور

اصفهان فلکه احمد آباد ابتدای خیابان جی پشت رستوران گلستان 2293024-2298265*0311

مقدمه بر پزشکی هومیوپاتی

مقدمه بر پزشکی هومیوپاتی

همانطور که می دانید در بروز یک بیماری علاوه بر ساختار ژنتیکی که از طریق ارث به فرد منتقل می شود عوامل محیطی نیز دخیل هستند.

نقش عوامل محیطی بخصوص در جوامع صنعتی که محیط زیست مملو از مواد شیمیایی و آلودگی جوی است پررنگتر می شود.

در جوامع صنعتی امروزی که محیط زیست ما مملو از مواد مواد شیمیایی و آلودگی جوی می باشد که ناخواسته این سموم وارد بدن ما می شود انسان دچار بیماریهایی می شود که تمامی وجودش را درگیر می سازد این سموم هر چند جزیی باشند به مرور زمان روی هم انباشته شده و تبدیل به یک بیماری روحی، خلقی و یا جسمی میگردد.

مواد شیمیایی از طریق غذا، تنفس و حتی تماس با پوست به انسان منتقل می شود زیرا که امروزه تمامی محصولات کشاورزی به کمک کودهای شیمیایی به عمل می آیند و سمپاشی گسترده ای که کشاورزان برای از بین بردن حشرات و یا علف های هرز انجام می دهند.

تمامی گوشتهای مصرفی ما اعم از مرغ و ماهی و میگو و گوشت گوسفند و گاو و شیر و لبنیات و ... حامل مواد شیمیایی می باشند که در خوراک دامها و یا در علوفه و ... بوده همچنین می توان از آلودگیهایی که توسط کارخانجات وارد هوا و آب و محیط ما بوده همیچنین میتوان از آلودگیهایی که توسط کارخانجات وارد هوا و آب و محیط ما وارد می شود نام برد.

البته اگر محیط زیست هم شهری شلوغ و مملو از آلودگیهای جوی باشد که ناشی از کارخانجات و ماشینها باشد این مشکل را دو چندان می سازد.

حال شما مریضی را تصور کنید که دچار ناراحتی گوارشی بوده، که عامل ریشه ای و اصلی آن همین مواد شیمیایی هستند. پزشک رایج هم طبق مشکلات مریض (مثلاّ سوزش و درد معده نفخ و ترش کردن و ...) یک سری داروهای شیمیایی به مریض می دهد که نه تنها مشکل مریض را درمان نکرده بلکه مشکل دیگری به او اضافه می سازد البته بطور موقت علایم گوارشی مریض مخفی می ماند و با قطع دارو برگشت علایم بصورت حادتر شاهد هستیم و علاوه بر آن مثلا مشکل روده ای یا کلیوی و یا پوستی و یا عصبی هم به آن اضافه می شود.

این مورد بارها و بارها ما شاهد آن هستیم که فلان مریض که سردرد میگرن دارد با یک سری داروهای شیمیایی که بطور مداوم و روزانه مصرف می کند سردردش تخفیف پیدا میکند و تا زمانی که این داروهای مسکن را مصرف میکند سردردش خفیف تر می شود و پس از مدتی عوارض گوارشی ناشی از همین قرص ها پیدا می کند و داروهای گوارشی هم به داروهای ضد میگرن و مسکن اضافه می شود و پس از مدتی داروهای اعصاب اضافه می شود و در نهایت دچار مشکل کلیوی و ... می گردد. در این جا علم اصولی و ریشه ای هومیوپاتی است که با تجویز چند سری داروی دقیق از روی مجموع علائم جسمی و خلقی و عصبی و روحی و شیخصیتی مریض سیستم دفاعی و هوشمند بدن را تحریک کرده و به کمک بدن سعی در دفع تدریجی این سموم و درمان تدریجی و ریشه ای بیماری می کند.

یک هومیوپات در هر ویزیت با سوالات دقیق و ارتباط مناسب که با مریض هایش برقرار می کند تمام علائم آنها را جمع بندی کرده و داروی مناسب که به تمام این علائم بخورد و یا انطباق داشته باشد انتخاب کرده به مریض می دهد.

با توجه به اینکه داروهای هومیوپاتی با دقت بسیار زیاد و در شرایط مخصوص و استریل درست شده و در رقت های بسیار کم آماده می شود هیچ گونه عوارض پایداری نداشته و در تمامی سنین از نوزاد یک روزه تا افراد مسن و از کار افتاده و مخصوصا در حاملگی کاربرد دارد. زیرا که در حاملگی داروهای شیمیایی عواض جبران ناپذیری روی مادر و جنین دارند که از ناهنجاریهای مادرزادی گرفته تا مشکلات هوشی، جسمی و روانی نوزاد.

داروهای هومیوپاتی بعلت رقیق شدن چندین مرتبه با آب تغییری در آب ایجاد کرده که اثر درمانی پیدا می کند و به همین خاطر است که عوارضی ندارد زیرا داروهای گیاهی هم عوارضی دارند ولی وقتی تبدیل به داروی هومیوپاتی می شوند دیگر بدون عارضه می گردند.

بهترین زمان برای تجویز داروهای هومیوپاتی زمانی است که هنوز مریض علایم بیماری را پیدا نکرده و یک هومیوپات از روی خصوصیات جسمی و خلقی و عمومی شخص بیمار داروهایی برای سلامتی بهتر و پیشگیری از بیماری و بالا بردن مقاومت بدن و همچنین برای رشد جسمی و هوشی بهتر در بچه ها تجویز می کند.

در این گونه موارد آنها عنوان می کنند که بعد از مصرف دارو احساس شادابی و انرژی بیشتر و یا احساس سبکی و راحتی می کنند.

بطور متوسط اگر یک بیماری 10 سال طول کشیده باشد طول درمان این بیماری به روش هومیوپاتی یک سال می باشد. پس هر چه بیماری در شخص بیشتر رسوخ کند و مدت زمان بیشتری درگیر بیماری باشد درمانش هم طولانی تر است.

گاهی اوقات مریض نمی داند که شروع بیماریش کی بوده چون وقتی متوجه بیماری می شود که بیماری به اوج خود رسیده است در حالی که از چندین سال پیش شروع شده و علایم مشخصی بروز نمی داده.