تبلیغات
هومیوپاتی دکتر محمدپور - علائمی که در اطفال و نوزادان بایستی مورد توجه قرار گیرد
هومیوپاتی دکتر محمدپور
hoseinalimohammadpour@yahoo.com

عــکــس

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • تعداد کل پست ها :
هومیوپاتی دکتر محمدپور

اصفهان فلکه احمد آباد ابتدای خیابان جی پشت رستوران گلستان 2293024-2298265*0311

علائمی که در اطفال و نوزادان بایستی مورد توجه قرار گیرد

علائمی که در اطفال و نوزادان بایستی مورد توجه قرار گیرد
شب ادراری و زمان آن آیا سر شب است، میان شب است یا نزدیک صبح است. چند بار در طی شب خودش را خیس می کند. آیا در روز هم بی اختیاری ادرار و یا مدفوع دارد. درهای شکمی و کولیک های شکمی در نوزادان و بچه ها، کولیک های نوزادی چه موقع است وآیا با راه بردن آرام می شوند یا نه توی گهواره و یا ماشین آرام می شوند یا نه، و در بچه ها زمان دل درد و ارتباط آن با غذا خوردن و گرسنگی مهم است، خارش مقعد و قرمزی آن  که در بچه ها مهم است، همچنین خارش دستگاه تناسلی و دستکاری کردن زیاد آن در بچه ها، خارش دارد و یا نه مهم است، یبوست، اسهال واستفراغ در بچه ها مهم است.
دیر راه افتادن و یا دیر دندان درآوردن و یا دیر حرف زدن در بچه ها خیلی مهم است. بسته شدن به موقع و یا دیر فونتال در بچه ها مهم است،  عرق کردن سر و گردن در بچه ها مخصوصاً حین خواب مهم است، ترسو بودن، سرمایی بودن و سرماخوردگی زیاد در بچه ها خیلی مهم می باشد.
مشکلات پوست و مو در بچه ها مهم است، صدای نوزاد و بچه و جیغ کشیدن وناخن جویدن و گاز گرفتن، لگد زدن و تف انداختن به بچه ها مهم است. شکل و شکنندگی ناخن و لکه های سفید روی آن مهم است – قوام و درخشندگی و یا مات بودن موها در بچه ها مهم است و همچنین محکم بودن یا زود کنده شدن موها، عصبی بودن، مضطرب بودن، ترسو بودن، بد دهن بودن و پرخاشگری در بچه ها، بایستی به پزشک گفته شود.
اشتهای بچه ها، تمایل به شیر و لبنیات، گوشت، تمایل به شیرینی، یخ و یخمک، خاک و چیزهای غیر قابل هضم در بچه ها مهم می باشند. خصوصیات شخصیتی و همچنین تنبلی و شل و ولی و یا فعالیت زیاد در بچه ها مهم است.
سردرد، سرگیجه، و ارتباط آن با کتاب و درس مهم است. بازی کردن بچه و تمایل به جمع یا تنهایی مهم است.
زخم دهان و زبان، آفت و تبخال لب و دهان و لکه های سفید زبان یا زبان جغرافیایی مهم است.
خون دماغی در بچه ها ، خواب بچه ها زیاد و کم بودن و لول خوردن زیاد در خواب جیغ کشیدن در خواب، خواب ترسناک زیاد دیدن مهم است.
چسبیدن بچه به والدین و یا بغل شدن زیاد مهم است.
بایستی به قد و وزن بچه  و چک کردن نمودار رشد توجه شود.
شکم درد در بچه ها و یا نوزادان که بعد از شیر خوردن است و یا ربطی ندارد، آیا با راه بردن آرام می شود و یا با حرکت دادن آرام می شود یا خیر دل دردی که با دفع مدفوع بهتر می شود و یا با دفع گاز بهتر می شود.
مخرج: خارش، سوزش، ترشح، قرمزی، بواسیر، فیشر یا شقاق، فیسچول و یا برجستگی های اطراف مقعد بی اختیاری در دفع مدفوع روزانه یا حین خواب، انواع بواسیر داخلی یا خارجی با خونریزی یا بدون خونریزی، ترشحات چرکی و یا موکوسی از مقعد.
مدفوع: رنگ و بو، سفتی و قوام مدفوع، تکه تکه بودن مدفوع مانند مدفوع گوسفندی، سفتی مدفوع که موجب زخم می شود، دفع گاز همراه با مدفوع، اسهال بودن یا یبوست، دفع مواد هضم نشده، اسیدی بودن مدفوع و سوزانندگی آن، تعداد دفع روزانه، مدفوع سفید، سبز، زرد، سیاه مانند قیر، مدفوع حاوی غذای هضم نشده، مدفوع چرب، مدفوع پوشیده از یک لایه موکوسی، و یا همراه با ترشحات چرکی و یا خون.